Ogród Pana Grzegorza

Miejsce: Zgierz
Projekt: Muravia

Jak odmieniliśmy ogród Pana Grzegorza?

Pan Grzegorz zgłosił się do nas ponieważ zależało mu, na założeniu nowego trawnika, wraz z automatycznym systemem nawadniania. Podczas spotkania u Pana Grzegorza dowiedzieliśmy się, że jednym z największych problemów w ogrodzie były krety, które regularnie niszczyły jego trawę. Ponadto trawnik był rzadki, porośnięty mchem, w wielu miejscach trawa była sucha, a miejscami nie było jej w ogóle.

Za nieestetyczny wygląd ogrodu w dużej mierze odpowiadały też niezliczone kopce kretów. Dodatkowo podlewanie ogrodu oraz regularne koszenie zabierało znaczne ilości czasu wolnego Pana Grzegorza, a co najgorsze nie dawało zadowalających rezultatów. Pan Grzegorz oczekiwał, aby jego ogród był miejscem odpoczynku dla całej rodziny i co najważniejsze nie wymagał dużo pracy.

Po szczegółowym zapoznaniu się ze stanem ogrodu, oczekiwaniami oraz potrzebami Klienta przystąpiliśmy do pracy.

Co zrobiliśmy?

Analiza stanu powierzchni

Dla Pana Grzegorza zaprojektowaliśmy automatyczny system nawadniania. W celu sporządzenia projektu dokonaliśmy m.in. pomiaru wydajności i ciśnienia wody, co umożliwiło nam wykonanie precyzyjnego projektu dostosowanego do ogrodu naszego Klienta i planowanych przyszłych nasadzeń.

dowiedz się więcej

Przygotowanie powierzchni i instalacja systemu nawadniania

Po akceptacji projektu rozpoczęliśmy montaż systemu w ogrodzie – kompleksowo zainstalowaliśmy system oraz zaprogramowaliśmy sterowniki.

Ponadto  zamontowaliśmy siatkę, dzięki której pozbyliśmy się kretów.

dowiedz się więcej

Trawnik

W kolejnym kroku na odpowiednio przygotowanym podłożu założyliśmy nowy trawnik z rolki, dzięki czemu w krótkim czasie uzyskaliśmy piękną, trwałą trawę.

Co ważne w naszej pracy bardzo dużą wagę przywiązujemy do jakości wykonania, dlatego używamy tylko najlepszej trawy z rolki, która jest odporna na choroby, szkodniki, niekorzystne warunki pogodowe, nie zawiera chwastów, a także jest bardzo gęsta i odporna na deptanie. Starannie przygotowane podłoże, a także właściwy wybór trawy, to dla nas priorytet.

dowiedz się więcej

Pielęgnacja trawnika

W związku z tym, ze nasz klient chciał ograniczyć pracę w ogrodzie, zaproponowaliśmy instalacje robota koszącego. Pan Grzegorz zdecydował się na robota koszącego firmy Ambrogio.

dowiedz się więcej

Efekty naszych prac

Trawnik

Pan Grzegorz zyskał nie tylko piękny, gęsty, zadbany trawnik, ale także czas, który wcześniej musiał poświęcić na pracę w ogrodzie. Ogród naszego Klienta dzięki systemowi automatycznego nawadniania podlewa się sam, dodatkowo system posiada czujnik deszczu, dzięki któremu dostosowuje ilość wody do aktualnych potrzeb ogrodu z uwzględnieniem opadów. Ponadto system oprócz tego, że oszczędza czas i energię Pana Grzegorza oszczędza nawet do 50% wody w porównaniu do tradycyjnego podlewania.

dowiedz się więcej

Pielęgnacja

Robot koszący wykonuje całą pracę związaną z koszeniem oraz mulczowaniem trawnika, przy czym jest bardzo cichy, precyzyjny i bezobsługowy.

dowiedz się więcej

Nowy wygląd ogrodu

Nowy piękny trawnik, automatyczny system nawadniania oraz robot koszący zmieniły ogród Pana Grzegorza w idealne miejsce do odpoczynku dla całej rodziny, ponadto nasz Klient może cieszyć się pięknym ogrodem, który praktycznie nie wymaga pracy, a cały czas jest piękny i zadbany.

dowiedz się więcej

Opinia naszego klienta:

,,Jestem bardzo zadowolony z usług Muravii, wykonali wszystko tak jak tego oczekiwałem, a nawet lepiej, trawnik wygląda świetnie, w końcu nie ma kretów. Założenie systemu nawadniania i robot koszący to najlepsza decyzja, na jaką mogłem się zdecydować ponieważ często wyjeżdżam i nie mam czasu ani na podlewanie, a tym bardziej na koszenie. Trawnik wygląda świetnie. Jestem bardzo zadowolony, polecam!,,

Pan Grzegorz ze Zgierza

Muravia.
Projektujemy Twój komfort.

Jesteśmy ekspertami od przestrzeni zielonych. Kompleksowo realizujemy projekty ogrodów i trawników oraz systemy ich nawadniania i pielęgnacji.
Nasze projekty wykonujemy z należytą precyzją i dbałością o detale.

Oferujemy w pełni profesjonalne doradztwo i wykonawstwo, niezależnie od zakresu i wielkości Twojego projektu: od trawników przydomowych, gdzie spędzasz czas ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi po wielkopowierzchniowe murawy, by otoczenie Twojej firmy stanowiła natura w idealnym wydaniu.

Napisz nam czego potrzebujesz,
a my skontaktujemy się z Tobą

    ul. Zgoda 6 lok.18
    Brwinów 05-840
    ul. Ketlinga 34b lok.103
    Łódź 92-431