Roboty koszące - niezbędne w pielęgnacji trawnika

Roboty koszące

W obecnych czasach wielu z nas marzy o pięknym, zadbanym ogrodzie, w którym można spędzić  czas z bliskimi oraz wypocząć po pracy. Niestety prace, które musimy wykonać, aby nasz ogród był  piękny takie jak regularne koszenie zazwyczaj zajmują wiele czasu oraz są uciążliwe dla właścicieli  ogrodów. Istnieje jednak rozwiązanie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić czas oraz cieszyć się idealnie skoszonym trawnikiem. Omawianym rozwiązaniem jest robot koszący, który jest zarówno  ekologiczny jak i ekonomiczny. Inteligentny robot koszący oszczędzi nam czas, a jednocześnie w  sposób perfekcyjny dba o nasz trawnik. Robot jest ekologiczny, ponieważ koszt jego eksploatacji jest zdecydowanie niższy niż w przypadku korzystania z tradycyjnych kosiarek.

Jak działa robot koszący? 

 

roboty koszące jak działa robot

 

Praca robotów koszących przypomina pracę kosiarek elektrycznych lub spalinowych, ale bez udziału  człowieka. Gdy przyjrzymy się jednak bliżej pracy robota zauważymy wiele różnic w jego pracy w  stosunku do tradycyjnych sprzętów, które spotykamy w naszych ogrodach. Przede wszystkim warto  zaznaczyć, że roboty koszące ścinają tylko końcówki trawy i nie zbierają ich do koszy tylko mulczują  zieloną masę, dzięki czemu pocięta na małe kawałki trawa staje się naturalnym nawozem dla  naszego trawnika. W efekcie czego nie musimy zbierać resztek skoszonego trawnika, a  konsekwentnie mulczowana trawa wpływa pozytywnie na stan trawnika. Dzięki temu zabiegowi  poziom wilgotności trawnika zwiększa się i tym samym zmniejsza się jego zapotrzebowanie na wodę.

Koszenie trawnika odbywa się na zasadzie takiej, że robot koszący porusza się po całym obszarze  trawnika, który jest wyznaczony za pomocą przewodów obwodowych. Przewody te najczęściej są  zakopane w ziemi i podłączone do stacji dokującej. Kosiarka automatyczna odbiera sygnały od  przewodów i w ten sposób ustala granice trawnika. Dzięki temu możemy być pewni, że urządzenie to  nie wyjedzie poza określony teren, a ponadto dzięki wbudowanemu czujnikowi robot koszący trawę  nigdy nie uderzy w meble ogrodowe lub w inne przedmioty znajdujące się w naszym ogrodzie.  Automatyczna kosiarka do trawy na co dzień jest zaparkowana w swojej bazie (stacji dokującej),  sama wyjeżdża z niej w celu skoszenia trawnika po czym sama wraca do stacji ładowania.

 

Nowoczesne roboty koszące są wyposażone w wiele przydatnych funkcji takich jak:

 • moduł GPS – zabezpieczenie antykradzieżowe
 • radar – czujnik zderzeniowy
 • mapowanie terenu
 • sterowane z aplikacji mobilnej
 • AMICO – bezpieczeństwo dla zwierząt domowych
 • czujnik ZSC – inteligentne sterowanie pracą robota
 • łączność BLUETOOTH i GSM
 • nawigacja GPS

 

Czym kierować się podczas kupna  robota koszącego oraz jakiego robota wybrać ?

roboty koszące muravia jaki wybrać

Robot koszący to inwestycja na lata, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór urządzenia.

Przed zakupem robota koszącego trzeba odpowiedzieć na kilka ważnych pytań:

 • Jak duża jest powierzchnia ogrodu?
 • Jak skomplikowany jest ogród – ile jest odrębnych trawników, alejek, ścieżek, drzew?
 • Czy są wykonane obrzeża trawnikowe?
 • Czy teren jest równy?
 • Ile czasu dziennie może robot pracować?
 • Czy są zwierzęta domowe?

 

Gdy odpowiemy sobie na te pytania możemy przystąpić do poszukiwania robota. Podczas wyboru robota do  ogrodu warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, posiadających odpowiednią wiedzę. Uwzględniając specyfiką ogrodu oraz wymagania Klienta specjalista jest w stanie dobrać idealnego robota, który będzie efektywnie i bezawaryjnie pracował przez lata. Co ważne instalacja i  konfiguracja robota w ogrodzie to czynności, które także powinny zostać wykonane przez  profesjonalistów co zapewni prawidłową pracę urządzenia.

Jakość wykonania sprzętu, doświadczenie i renoma producenta to jedne z najważniejszych kwestii,  które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru marki robota. Muravia oferuje tylko roboty  najwyższej jakości, renomowanej włoskiej marki Ambrogio, która posiada ponad 20 lat doświadczenia, a jej roboty znane są  z niezawodności, wysokiej  jakości wykonania oraz unikalnego designu.

Roboty koszące Ambrogio to idealne rozwiązanie do każdego ogrodu. Szeroka gama produktów  sprosta wymaganiom każdego klienta, nawet najbardziej wymagającego. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem robotów Ambrogio, posiadamy wiele lat doświadczenia w  pracy z robotami, zarówno w zakresie instalacji, konfiguracji oraz doradztwa w wyborze robotów  koszących. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dlaczego warto zdecydować się na automatyczną kosiarkę do koszenia trawy ? 

Bez wątpienia tradycyjna kosiarka zdecydowanie gorzej poradzi sobie z pielęgnacją naszego trawnika  od inteligentnego robota koszącego. Automatyczna kosiarka lepiej sprawdzi się na maksymalnym  nachyleniu terenu, dzięki niej trawnik będzie w dużo lepszym stanie i nie będziemy musieli w trudno  dostępnym terenie wykonywać ciągłej regulacji wysokości koszenia, ponieważ inteligentny robot  koszący w każdym miejscu wykona koszenie na odpowiednio zaprogramowaną wysokość. Kolejną  kwestią, która przemawia za wyborem robota koszącego jest oszczędność czasu oraz wygoda  użytkowania, która objawia się w bezobsługowej pracy robota oraz możliwości sterowania zdalnego.

Niski pobór prądu podczas ładowania oraz cicha praca to kolejne aspekty, które powodują, że  inteligentny robot koszący to najlepszy wybór dla każdego ogrodu. Co ważne roboty koszące  odstraszają także krety, które nie bytują na terenach pielęgnowanych przez automatyczne roboty  koszące trawę. Ponadto te inteligentne urządzenia są bezpieczne dla zwierząt, dzięki funkcji AMICO (mała przywieszka dla psa). AMICO wysyła sygnał do robota w razie zbliżenia się zwierzęcia do urządzenia i powoduje zatrzymanie noży. Robot koszący to oszczędność czasu, bezpieczeństwo dla zwierząt domowych, precyzyjne koszenie, prosta obsługa, a także doskonała pielęgnacja trawnika poprzez mulczowanie.

Zastanawiasz się nad wyborem robota do Twojego ogrodu? To nic trudnego.

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i profesjonalnie doradzimy w wyborze najlepszego dla Ciebie sprzętu.

Muravia.
Projektujemy Twój komfort.

Jesteśmy ekspertami od przestrzeni zielonych. Kompleksowo realizujemy projekty ogrodów i trawników oraz systemy ich nawadniania i pielęgnacji.
Nasze projekty wykonujemy z należytą precyzją i dbałością o detale.

Oferujemy w pełni profesjonalne doradztwo i wykonawstwo, niezależnie od zakresu i wielkości Twojego projektu: od trawników przydomowych, gdzie spędzasz czas ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi po wielkopowierzchniowe murawy, by otoczenie Twojej firmy stanowiła natura w idealnym wydaniu.

Napisz nam czego potrzebujesz,
a my skontaktujemy się z Tobą

  ul. Zgoda 6 lok.18
  Brwinów 05-840
  ul. Ketlinga 34b lok.103
  Łódź 92-431